Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Prawie jak na żużlowym torze

Sobotnie popołudnie na torze wyścigowym w Poznaniu było miejscem realizacji nagrody głównej „Powiatowego Turnieju Wiedzy o Żużlu pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka”.

Trójka reprezentantów Gminy Gniezno: Monika Fifer, Marta Czerniak i Mateusz Fąfara, którzy w lutym bieżącego roku pokonali reprezentację Startu Gniezno, mieli okazję poczuć się niczym zawodnicy „czerwono-czarnych”. Jazda bolidem SR 3 RS z profesjonalnym kierowcą rajdowym, podczas którego z zawrotną prędkością trzykrotnie pokonali Tor Poznań z pewnością na długo zapadła w pamięć znawcom gnieźnieńskiego żużla.

Odwagę reprezentantów Gminy Gniezno podziwiał Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak, który wraz z przedstawicielem żużlowego pierwszoligowca Damazym Gandurskim towarzyszył tego dnia laureatom Turnieju w realizacji nagrody głównej. – Finaliści „Powiatowego Turnieju Wiedzy o Żużlu”, zapracowali na dzisiejszą nagrodę swoją wiedzą, umiejętnościami, oraz tym że musieli zmagać się z innymi drużynami i w sposób rewelacyjny pokonali drużynę Startu Gniezno – powiedział Starosta. – Monika, Marta i Mateusz z pewnością zasłużyli na tę wyjątkową nagrodę. Finałowa potyczka z przedstawicielami gnieźnieńskiego Startu była bardzo zacięta. Jednak to reprezentacja kibiców zgarnęła pełną pulę - dodał rzecznik prasowy TŻ Start.

Tuż po zakończeniu ponad dwunastokilometrowej trasy, mieszkańcy Gminy Gniezno nie kryli podekscytowania. - Najbardziej podobał mi się moment, w którym spojrzałam na licznik wskazujący prędkość 200km/h – przyznała Monika Fifer. - Warto było wziąć udział w Turnieju, bo emocje towarzyszące jeździe bolidem po profesjonalnym torze wyścigowym są niesamowite - wtórowała Marta Czerniak. – Przejażdżka bolidem SR3 RS z profesjonalnym kierowcą rajdowym to niezapomniane przeżycie – potwierdził Mateusz Fąfara.

Zadowolenie z pobytu na poznańskim torze wyścigowym potwierdził również Starosta Gnieźnieński, który przyznał, że już myśli o kolejnej edycji Turnieju - Chcemy w następnym roku przeprowadzić koleją edycję konkursu. Pracujemy nad jego formą i atrakcjami. Być może zaprosimy do współpracy jeszcze innych partnerów. Pierwsza edycja turnieju pokazała, że warto to robić. Mam nadzieję, że pomysł konkursu będzie jedną z form, które Powiat Gnieźnieński będzie chciał upowszechniać i realizować na przestrzeni najbliższego czasu– dodał Starosta.

2012-08-14
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Niedziela 15-07-2018 r.    Licznik Odwiedzin22138930

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno