Awans młodych tenisistów Stelli Niechan

W niedzielę w Poznaniu odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Uczniowskich Klubów Sportowych w tenisie stołowym. Startowały łącznie 33 drużyny z całej wielkopolski. Bardzo dobrze zaprezentowały się zespoły Stelli UKS Niechan Gniezno.

W kategorii młodzików para: Sebastian Mudrak - Maksymilian Janowski zdecydowanie wygrała rywalizację pokonując w finale UKS Zefir Łagiewniki Kościelne i SKTS Rataje Poznań. Jest to tez duży sukces pingpongistów ze Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach Kościelnych: Jakuba Budzyńskiego i Szymona Otuszewskiego. To właśnie obie drużyny awansowały do Półfinałów Ogólnopolskich, które rozegrane zostaną w Gniewie w dniu 16 listopada. Również w kategorii żaczek drużyna Stelli UKS Niechan z drugiego miejsca awansowała do tych półfinałów. Roksana Wojtalak i Zuzanna Lewandowska po wygraniu swojej grupy stoczyły w fazie finałowej niezwykle wyrównane pojedynki. Wygrały 3:2 z MKTS Warta Oborniki i uległy UKS Chrobry Gizałki 2:3. Najlepszą zawodniczką w tej kategorii była Roksana Wojtalak. Przed tymi młodymi utalentowanymi zawodnikami kolejne ważne zawody Grand Prix Wielkopolski Żaków i Skrzatów w Krzyżu Wlkp.

Jednocześnie zapraszamy na pierwszy Turniej kolejnej edycji „Szukamy Młodych Talentów” w czwartek o godzinie 16.00 w hali GOSiR przy ul. Cymsa. Zawody mają charakter otwarty dla uczniów szkół podstawowych.