Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Udana inauguracja sezonu! Zwycięstwo MKS MOS Gniezno!

Dziś tj. w sobotę 18 października br. odbyła się inauguracja rozgrywek II ligi kobiet w piłce ręcznej. W pierwszym meczu tegorocznych rozgrywek gnieźnianki z MKS MOS podejmowały na własnym terenie jednego z beniaminków tegorocznych rozgrywek lubuski zespół MUKS Lider Świebodzin.

Gnieźnieński zespół piłkarek ręcznych w tym roku przechodzi kolejne odmłodzenie. W obecnym sezonie zespół w większości składać się będzie z juniorek i juniorek młodszych a więc dziewcząt urodzonych w 1996, 1997 i 1998 roku. W tej chwili jest to najmłodsza drużyna w II lidze.

Zespół przyjezdny to beniaminek, ale posiadający w swoich szeregach zawodniczki które są bardzo doświadczone. Dlatego gnieźnianki podeszły do tego spotkania bardzo mocno skupione i zdeterminowane by uzyskać jak najlepszy wynik. Sam mecz był wielką niewiadomą a wynik sprawą otwartą.

Młode gnieźnianki rozpoczęły ten mecz bez respektu dla przeciwniczek. Od pierwszych minut narzuciły swój styl i tempo. Już w 8’ prowadziły 6:0. Zawodniczki z Lidera Świebodzin dopiero w 8’ zdobyły pierwszą bramkę z rzutu karnego. Cała pierwsza połowa meczu prowadzona była pod dyktando miejscowej drużyny. Dziewczęta z Gniezna bardzo dobrze spisywały się w obronie. Dzięki temu wyprowadzały zabójcze kontrataki. W ataku pozycyjnym także radziły sobie zdecydowanie lepiej od swoich przeciwniczek. Trenerzy z MKS MOS rotowali składem a obraz gry na parkiecie się nie zmieniał. Ta część meczu zakończyła się zdecydowanym prowadzeniem teamu z Pierwszej Stolicy 21:4

Kolejne 30’ zaczęły się tak samo jak poprzednie. Miejscowe zdobyły kolejno 4 bramki. Nadal panowały na parkiecie. W 49’ gnieźnianki prowadziły już 33:8. Od tego momentu rozluźnione zawodniczki MKS MOS zaczęły się nie potrzebie spieszyć i popełniać błędy. Dzięki niefrasobliwości miejscowych świebodzinianki miały możliwość przeprowadzenia kilku kontr i rzucenia kolejnych 3 bramek. Ostatecznie podopieczne trenerów z Gniezna Roberta Popka i Romana Solarka pokonały pewnie zespół ze Świebodzina w stosunku 36:11. Licznie zebrana na trybunach publiczności mogła zobaczyć pewnie grającą (przez większą część meczu) miejscową drużynę MKS MOS Gniezno. Akcje przeprowadzane przez gnieźnianki naprawdę mogły się podobać. Od początku do końca to dziewczęta z Grodu Lecha dyktowały ton rywalizacji.

Trenerzy z Gniezna: Cieszymy się z pierwszej wygranej w tym sezonie. Ten mecz był dla nas wielka niewiadomą. Ale nasza młodzież wytrzymała ciśnienie. Ogólnie jesteśmy zadowoleni, choć o ostatnich 10’ musimy szybko zapomnieć. Dziewczyny niestety nie utrzymały do końca koncentracji i dlatego te ostatnie minuty nie były godne całego widowiska. Mamy materiał do pracy i na pewno dużo roboty przed nami. Ale jestem przekonany że z kolejnym meczem będzie coraz lepiej.

W barwach MKS MOS Gniezno grały: Lidia Kobyłecka i Marta Tamborska – bramkarki, oraz zawodniczki pola: Agata Wachowska (2), Kinga Kapczyńska (2), Karolina Chojnacka (4), Kamila Stankiewicz (2), Marta Wojtkowiak, Natalia Niedzielska (2), Paulina Tomaszewska (1), Marta Giszczyńska (8), Ewa Zimna (1), Anita Budzyńska (3), Martyna Dziemidowicz (3), Agnieszka Siwka (1), Natasza Nowak (2), Katarzyna Tomaszewska (5).

Dla MUKS Lider Świebodzin bramki zdobywały: Adrianna Walczak (4), Zofia Ristau (3), Sylwia Czyż (1), Martyna Sułkowska (1), Magdalena Kołodyńska (1), Marta Ogrodniczka (1).

Serdecznie gratulujemy i oby tak dalej!2014-10-20
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Niedziela 19-08-2018 r.    Licznik Odwiedzin22241669

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno