Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Juniorki MKS MOS Gniezno wśród ośmiu najlepszych drużyn w Polsce

W dniach 05 – 07 lutego w Warszawie odbywał się jeden z ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach uczestniczyła gnieźnieńska drużyna MKS MOS.

Oprócz gnieźnieńskiej drużyny w zawodach grały: gospodarz UKS Varsovia Warszawa, MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz i KS Korona Handball Kielce. Te cztery drużyny rywalizowały między sobą o dwa miejsca premiowane awansem do Półfinału Mistrzostw Polski. W tym gronie gnieźnianki nie były zaliczane do grona faworytów. Szczypiornistki z Gniezna w pierwszym dniu zmierzyły się z jednym z faworytów tego ćwierćfinału - ekipą z Kielc. Gnieźnianki mimo wielkiej ambicji i woli walki nie ustrzegły się przestojów w grze, które szybko zostały wykorzystane przez kielczanki. Ostatecznie MKS MOS przegrał z Koroną Handball 19:25. W drugim spotkaniu tego dnia gospodarz Varsovia Warszawa zwycięża po wyrównanym spotkaniu z Olimpią Nowy Sącz dwoma bramkami.

W drugim dniu zawodów młode gnieźnianki zmierzyły się z kolejnym faworytem, ekipą gospodarzy. Gra była dość wyrównana. Do przerwy Varsovia prowadziła 9:8. W drugiej połowie walki było jeszcze więcej. Zawodniczki z Warszawy często przekraczały przepisy za co były karane karą 2 minut. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 19:19. W spotkaniu poprzedzającym spotkały się Kielce i Nowy Sącz. Konfrontacja tych zespołów zakończyła się pewną wygraną faworyta z Kielc. W niedzielę miało się rozstrzygnąć, kto wywalczy awans do zawodów półfinałowych. Drużyna z Pierwszej Stolicy Polski zmierzyła się z mocna ekipą z Nowego Sącza. Gnieźnianki żeby myśleć o awansie musiały wygrać to spotkanie i to przynajmniej różnicą 8 bramek. Do tego trzeba było liczyć na wygraną Kielc z Warszawą. Dziewczęta z Gniezna zaczęły to spotkanie dość nerwowo, przez co początek meczu był wyrównany. Drużyna z Nowego Sącza w pewnym momencie wyszła na prowadzenie dwoma bramkami (7:9). Po czasie wziętym przez trenerów gnieźnianki uspokoiły grę i szybko odrobiły straty, a nawet zaczęły budować pewną przewagę. W drugiej połowie MKS MOS już zdecydowanie panował na parkiecie. Gnieźnianki znakomicie spisywały się we wszystkich elementach gry. Ostatecznie MKS MOS Gniezno pokonuje wysoko Olimpię Beskid Nowy Sącz 35:22. W decydującym dla gnieźnianek meczu dwóch faworytów lepsze okazały się być zawodniczki Korony Kielce, które pokonały po dramatycznej końcówce Varsovię Warszawa 28:27. Ten wynik promował awansem do Półfinału Mistrzostw Polski Juniorek podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka.

Jest to znakomite osiągnięcie gnieźnieńskiej drużyny, gdyż ćwierćfinał był najsilniej obsadzony i do tego bardzo wyrównany. MKS MOS Gniezno jest już w tej chwili w najlepszej ósemce drużyn w Polsce. Jest to największy sukces odniesiony przez gnieźnieński klub w tej kategorii wiekowej.

Zawody Półfinałowe odbędą się w Kwidzynie w dniach 19-21 lutego br. MKS MOS Gniezno rywalizować tam będzie w grupie z drużynami: MTS Kwidzyn – gospodarz, UKS Handball 28 Wrocław i MKS Zagłębie Lubin. Zawodniczki i trenerzy z Gniezna obiecują powalczyć o „FINAL FOUR”.

MKS MOS Gniezno: Kobyłecka Lidia, Olejniczak Kamila, Daria Konieczna – bramkarki; zawodniczki pola – Siwka Agnieszka, Zimna Ewa, Chojnacka Karolina, Stankiewicz Kamila, Giszczyńska Marta, Bielińska Maja, Nowak Natasza, Wachowska Agata, Wojtkowiak Marta, Rachela Martyna, Niedzielska Natalia i Kasprowiak Karolina.


Trenerzy: Robert Popek i Roman Solarek

Tekst + foto nad. MKS MOS2016-02-08
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Niedziela 19-08-2018 r.    Licznik Odwiedzin22241640

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno