Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Jesienny koncert na chór i orkiestrę

Powiatowa Orkiestra Dęta oraz Chór Metrum z Gniezna zaprezentowały swoje muzyczne umiejętności na scenie Centrum Kultury w Witkowie.


W wieczornym programie koncertu znalazły się przede wszystkim utwory muzyki rozrywkowej oraz kompozycje jazzowe w aranżacji na chór, orkiestrę oraz solistów. Jesienny koncert dedykowany był miejscowym artystom oraz tym wszystkim, którzy zajmują się działalnością kulturalną w Witkowie.

Organizatorami koncertu w wykonaniu zespołów reprezentacyjnych powiatu gnieźnieńskiego było: Stowarzyszenie „Gra Orkiestra”, Starostwo Powiatowe i Centrum Kultury eSteDe w Gnieźnie oraz Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie. Patronat nad wydarzeniem objęli natomiast starosta Beata Tarczyńska, a także Marian Gadziński, burmistrz Gminy i Miasta Witkowo.

- Jesienny koncert był częścią projektu realizowanego przez orkiestrę dętą, na który składały się specjalistyczne warsztaty muzyczne, a także praca nad repertuarem muzyki polskiej – tłumaczy Tomasz Słomiański, prezes Stowarzyszenia „Gra Orkiestra” oraz szef gnieźnieńskiej orkiestry dętej. – Niepisaną tradycją stało się, że przynajmniej dwa razy w roku organizujemy dla młodych muzyków z powiatu gnieźnieńskiego specjalistyczne warsztaty, nazywane w nomenklaturze artystów Master Class. Także i tej jesieni nasza zdolna młodzież miała okazję pracować z profesjonalistami z Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Podczas koncertu w Witkowie mogliśmy w pełni zaprezentować swoje umiejętności oraz pokazać, że jesteśmy zespołem uniwersalnym potrafiącym grać każdy rodzaj muzyki, w każdej formie i z każdym partnerem. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy znakomity Chór Metrum pod dyrekcją Jarosława Krenza, a owacja publiczności potwierdziła wyśmienity efekt wspólnego przedsięwzięcia – dodaje T. Słomiański.

Jak podkreślają organizatorzy koncertu nie był to pierwszy projekt, w którym zespoły powiatowe łączą swoje siły i występują nie tylko w Gnieźnie, ale w różnych gminach powiatu. – Po wielu latach starań Gniezno może poszczycić się doskonałym chórem, orkiestrą dętą, która w każdej chwili może pełnić rolę big-bandu oraz młodym lecz prężnym zespołem folklorystycznym - mówi Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. – Wszystkie te zespoły funkcjonują dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie i co najważniejsze, potrafią ze sobą udanie współpracować. Jestem pełen podziwu dla ludzi, którzy poświęcają swój czas i talent, aby wspierać ruch artystyczny w naszym mieście. Myślę tu między innymi o Jarosławie Krenzu i Andrzeju Cieślińskim z Chóru Metrum, o Klaudiuszu Gładychu, Tomaszu Słomiańskim, Mariuszu Lesińskim, czy Wojciechu Springerze z orkiestry dętej, a także o Irenie Kolanowskiej i Jarosławie Kuszu z zespołu tańca ludowego. Najbardziej jednak cieszy fakt, że na scenie nie brakuje młodzieży, która w ten sposób realizuje własne pasje. Jestem przekonany, że ofertę artystyczną, jaką na przestrzeni minionych trzech lat wspólnie zbudowaliśmy, wyróżnia wysoki poziom i wszechstronny repertuar - tłumaczy M. Makohoński.

Zdjęcia dzięki uprzejmości OKSiR w Witkowie

2017-11-06
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Piątek 14-12-2018 r.    Licznik Odwiedzin22517999

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno