Kancelaria prawna – czym się zajmuje? Jak ją wybrać?
Kancelaria prawna to pierwsze miejsce, które powinno kojarzyć się z świadczeniem usług w zakresie obsługi prawnej. Zawsze należy pamiętać, że proste informacje można znaleźć na własną rękę, jednak zawsze najbardziej wartościowe okażą się porady prawne wykształconego w tym kierunku specjalisty!
Dobra kancelaria podstawą sukcesu
Nie istotne jest jaką sprawą ma zająć się kancelaria prawna – kluczowym aspektem jeśli chodzi o pomyślne załatwienie sprawy jest wybór odpowiedniego miejsca do współpracy. To niezwykle ważne, aby mieć ze swoim prawnikiem dobry kontakt, a równocześnie mieć pewność, że jest to osoba kompetentna.
Kancelaria prawna w niektórych przypadkach przypominać może niemalże drugi dom, a obsługujący nas prawnik stać się ważnym partnerem biznesowym i strategicznym, dlatego wybieranie miejsca świadczącego porady prawne będzie tak istotną decyzją.
Jak wybrać odpowiednią kancelarię?
Podstawowym kryterium jest miejsce zamieszkania – jeśli jest to na przykład Olsztyn, wybierzemy kancelarię z siedzibą właśnie w tym mieście. Istotną kwestią okazać się mogą także warunki finansowe. Warto wobec tego porównać stawki za porady prawne i ocenić, która kancelaria prawna najbardziej nam odpowiada. Stawki mogą się różnić i być zależne od wielu rzeczy – Olsztyn i zlokalizowane tam placówki powinny oferować ceny odrobinę niższe niż chociażby warszawskie kancelarie.
Zanim zdecydujemy się na korzystanie z usług konkretnej placówki dobrym pomysłem będzie wybranie się tam z wizytą w celu skonfrontowania swoich wyobrażeń z rzeczywistością. W tym celu najlepiej wejść na stronę kancelarii, na przykład https://adwokatkakowski.pl/ i skontaktować się w celu omówienia szczegółów pierwszego spotkania. Warto pamiętać, że czasem na spotkanie trzeba nieco poczekać. Olsztyn jest dużym miastem i kancelarie mogą mieć więcej pracy niż chociażby w mniejszych, podmiejskich miejscowościach.
Cechy dobrego prawnika, czyli na co warto zwrócić uwagę?
Po wyborze kancelarii mamy prawo zazwyczaj wybrać także osobę nas obsługującą. Oczywiście z początku zostanie nam ktoś zaproponowany, ale jeśli jego porady prawne nie będą Nam odpowiadać, zawsze istnieje możliwość zmiany specjalisty na kogoś innego.
Dobry prawnik w pierwszej kolejności powinien być absolutnym profesjonalistą w swojej dziedzinie. Powinno przejawiać się to nie tylko w jego wykształceniu, a więc w merytorycznej i aktualnej wiedzy, ale także w sposobie wysławiania się i nierzadko – ubierania. Po drugie, bardzo ważnym okaże się znalezienie wspólnego języka z naszym być może przyszłym pełnomocnikiem. Taki prawnik powinien posiadać umiejętność szybkiego łączenia faktów i doskonałego rozumienia potrzeb swojego klienta, co odzwierciedlać się powinno radach udzielanych przez niego podczas spotkań. Istotną rolę mogą grać też aspekty czysto subiektywne i personalne – jeśli dana osoba nie zrobiła na nas dobrego pierwszego wrażenia, powinno się poszukać kogoś innego. I wreszcie zauważyć należy, że dobry prawnik powinien być także dokładny, skrupulatny i rzetelny – aby nie okazało się, że miastem, gdzie mieści się sąd właściwy do rozpoznania sprawy jest Olsztyn, a prawnik złoży wniosek w sądzie w Krakowie.